שרפות עלולות להיווצר מתחזוקה לא נכונה של מערכת החשמל. ארונות חשמל עלולים להתלקח, וללא ארקה תקינה אפשר להתחשמל. לכן כאשר מזמינים חשמלאי כדאי לבקש ממנו גם לבדוק אם הכל תקין במערכת.

תפקידו של החשמלאי המוסמך

חשמלאי מוסמך חיפה

החשמלאי המוסמך יכול לטפל בכל בעיות החשמל עד 30/80 אמפר – רמת המתח ברוב הבתים הפרטיים, המשרדים ובתי המלאכה. אפשר לחלק את תפקידיו של החשמלאי לשלוש: תכנון, התקנה ותיקון.

תכנון

כאשר אנו משפצים את הבית או אחד מחדריו אנו זקוקים לתכנון חשמל תקין. את התכנון יכול לבצע חשמלאי מוסמך שיתאים את נקודות החשמל וגופי התאורה בצורה הבטוחה, הנוחה והאסטטית ביותר.

התקנה

החשמלאי מתקין את רוב מכשירי החשמל הנייחים שנמצאים בבית (למעט מזגן). הוא מתקין לוחות חשמל, גופי תאורה, תנורי אמבטיה, מאווררי תקרה, פותח נקודות חשמל, ומעביר מתגים ושקעים. תפקיד נוסף ומציל חיים הוא התקנת ארקה תקינה בבית.

בדיקה ותיקון

החשמלאי בודק ומתקן בעיות במתח החשמל ובעיות במעבר תקין של חשמל. החשמלאי לא מתקן את מכשירי החשמל עצמם במקרה של תקלה (לשם כך מזמינים טכנאי ספציפי למכשיר) אלא רק את המעבר התקין של החשמל למכשיר. תיקון בזמן יכול להציל חיים, התעלמות משקע רופף או שרוף וכן התעלמות מנפילות חשמל מרובות – עלולות להביא להתחשמלות או לשרפה.

מיהו חשמלאי מוסמך

חשמלאי מוסמך הוא אדם בעל תעודת "חשמלאי מוסמך" מטעם "משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים". ביצוע עבודות חשמל ללא רישיון היא מסוכנת ומהווה עברה פלילית. אם אינכם יודעים אם החשמלאי הוא אכן חשמלאי מוסמך או מתחזה – אפשר לבקש מהחשמלאי להציג רישיון חשמלאי מוסמך בתוקף או לבדוק זאת ב"שאילתה לעוסקים בביצוע עבודות חשמל" שם לציין את מספר הרישיון שלו או את מספר תעודת הזהות וכך לדעת אם הוא אכן חשמלאי מוסמך. בנוסף בדקו אם רמת המתח שבבית תואמת את רמת הרישיון של החשמלאי.

איזה חשמלאי לבחור?

מיקומכם הוא חשוב מאוד ביחד לבעל המקצוע שאתם מחפשים, גרים באזור הצפון או הקריות ? מומלחץ לחפש חשמלאי ממחוז חיפה והסביבה. הדבר הקל היותר הוא להתייעץ עם משפחה וקרובים. ניסיון אישי של המכרים שלנו מעניק הרגשת ביטחון. לעיתים אנו זקוקים בדחיפות לעבודת חשמל והחשמלאי עליו אנו סומכים לא מגיע בשעה מאוחרת או בתאריכים מסוימים ואנו צריכים לבחור חשמלאי מידי ולא מוכר, אז מה לעשות? כיום ישנם אתרי אינטרנט איכותיים הממליצים על נותני שירות ביניהם גם על חשמלאים. לצד ההמלצה של האתר אפשר למצוא תגובות על השירות של החשמלאי שנכתבו על ידי לקוחות.

 

לסיכום

עבודות חשמל נעשות על ידי חשמלאי מוסמך בעל רישיון, תפקידו של החשמלאי הוא לתכנן חשמל בבית במקרה של שיפוץ או שדרוג חדר בבית, להתקין גופי תאורה, תנורי אמבטיה, שקעים, מתגים ועוד ולתקן את מעבר החשמל במקרה של תקלה. יש לזכור שתיקון בזמן יכול להציל חיים.